Müşteri desteği ve müşterilerle etkileşimin bir firmanın başarıya ulaşmasındaki rolü kesinlikle yadsınamayacak kadar büyük. Siz de bu sebepten yönettiğiniz firma için websitenize kurabileceğiniz bir müşteri etkileşimi programı arıyorsanız, Zoho Sales IQ sizin için uygun olabilir. Zoho Sales IQ, zahmetsiz bir canlı sohbet yazılımı ve web sitesi ziyaretçi takibi programıdır. Dilerseniz Zoho Sales IQ’la işletmeniz için neler yapabilirsiniz, birlikte inceleyelim.

Web Sitesi Ziyaretçilerinizi Daha İyi Tanıyın

Segmentasyon özelliğiyle, müşterilerinizi gruplara ayırabilir ve müşterilerinizin firmanızla olan etkileşim yollarıyla ilgili daha çok bilgi edinebilirsiniz. Örneğin müşteri ve müşteri adaylarınızın websitenizde geçirdikleri zaman, bulundukları ülke, son aktif oldukları tarih, şuana kadar web sitenizi ne kadar ziyaret ettikleri gibi bilgilerine erişebilirsiniz. Bu tarz bilgiler satış ekibi için çok önemlidir zira size hangi müşteri adayına öncelik vermeniz gerektiğini gösterir. Bu şekilde, hedef kitlenizi doğru belirleyebilir ve web sitenizde daha çok vakit geçiren adaylarla öncelikli olarak ilgilenebilirsiniz.

Otomatik Canlı Chat Özelliğiyle Müşterilerinizi Memnun Edin

Web sitenizde daha çok vakit geçiren veya bazı önemli hareketlerde bulunan ziyaretçilerin sizden ürün satın alma olasılığı daha yüksektir. Firmanızın müşterisi olmaya daha yatkın müşteri adaylarını Zoho Sales IQ ile tespit edebilir, bu kişiler sitenize girdiğinde özel bir bildirim aktive edebilirsiniz. Bu uygulamayla, bildirim müşteri temsilcilerine gönderilip, anında otomatik canlı chat özelliğiyle müşteri adayına ulaşılacaktır. 

Zoho Sales IQ ile ayrıca hangi ziyaretçilerin web sitenizi daha önce de ziyaret ettiğini tespit edebilir, onları hatırladığınızı belli ederek daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunabilirsiniz. Bu özellik de uygulamanın en iyi yönlerinden biri. Çünkü unutmayın ki, firmanızın onlarla ilgilendiğini gören ziyaretçileriniz, sizden hizmet satın almaya çok daha yatkındırlar. 

Zoho CRM Entegrasyonuyla Vakit Kazanın

Zoho Sales IQ, Zoho CRM’ye entegre olarak çalışır, bu sayede Zoho Sales IQ’taki Chat Box’tan gelen müşterilerinizi Zoho CRM’ye direkt olarak bilgileriyle kaydedebilirsiniz. Zoho’nun sunduğu ClearBit entegrasyonuyla da, web sitenizdeki ziyaretçiler hakkında daha derin bilgi edinip, bu bilgileri yine Zoho CRM üzerine kaydedebilirsiniz. Böylece kişilere dair gereken tüm bilgiler ve kişi kayıtları ortak bir platformda toplanmış olur. Çalışanlarınız da bu özelliklerden yararlanarak, hem müşterilere daha verimli bir şekilde ve daha doğru hizmet verebilmiş olur, hem de gerektiğinde anında müşteri desteği sağlayabilirler. Zoho Sales IQ’nun Zoho CRM ile entegre olması işletmenize her alanda hız kazandırır.

Bütün bu özelliklerden dolayı, eğer siz de müşteri adaylarınız ve müşterilerinizle iletişiminize verim katacak ve satışlarınızı arttıracak bir platform arayışındaysanız, Zoho Sales IQ’nun tam size göre olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu platformla ve genel olarak özellikleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, buradan uzmanlarımıza danışabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

En son haberleri e-postanıza alın
Diğer yazılarımız