Müşteri : Data Expert

Tarih: 2020

Hizmetler

 • Aday ve İlan Veri Tabanı hazırlandı.
 • Müşteri portföyü havuzda toplandı.
 • E-posta entegrasyonu yapıldı.
 • Sistem LinkedIn ile eşleştirildi.

Website: dataexpert.com.tr

Durum Tespiti

 • Firma, lider adaylarının bilgilerini dağınık kaynaklardan alıyor, eski yöntemlerle bir araya getirerek manuel şekilde topluyordu.
 • Müşteri bilgileri klasik programlarda tutuluyor, verilere ulaşım zaman ve çaba gerektiriyordu.
 • Adaylarla ve müşterilerle olan etkileşimlerin detayları manuel giriliyor, analiz için gereken toplu raporlama işlemlerinde eksikler kalıyordu.
 • Mevcut sistemleriyle müşterilerin talep ettiği nitelikteki adayları bulmak ve ulaşmak fazladan zaman alıyordu.

Entegrasyonlar

 • Aday Veri Tabanı
 • İlan Veri Tabanı
 • Müşteri Portföyü
 • E-posta Sistemi
 • Raporlama

Favori Özellikler

 • Apply with LinkedIn özelliği ile portal entegrasyonu
 • LinkedIn Match özelliği ile otomatik iş / aday eşleştirmesi
 • İlanların oluşturulması, paylaşımı ve yönetimi
 • Adayların bulunması, birden fazla ilgili işle eşleştirilmesi
 • CV havuzu yaratma, adayla ilgili notlar ve tekliflerin değerlendirilmesi
 • Çeşitli kategorilerde mülakat sistemi oluşturma
 • Firma, müşteri, aday arasındaki e-posta akışını kontrol ve yönetim
 • Detaylı raporlama ve detaylı analiz imkanı

Firma Hakkında

Data Expert, 1995 yılından bu yana küçük, orta veya büyük ölçekli kuruluşların yönetim kadroları için etkin ve yetkin nitelikte liderler seçen başarılı bir ajanstır. Yönetici Araştırma ve Liderlik Danışmanlığı konusunda kendini kanıtlamış olan şirket, sektörün öncüsü olmaktan gurur duyar. Yıl içinden 100’ün üzerinde görevlendirme yaparken, bu görevlendirmeler için binlerce görüşme gerçekleştirir. Firma, yıllar içinde özgün yöntemler geliştirmiş ve uzman kadrosunun değerlendirme yetenekleriyle birleştirmiştir. Data Expert ekibi, müşterilerine ve lider adaylarına çok daha hızlı sürede hizmet vermek, verileri tek bir kaynaktan yönetmek, iletişim sürecini optimize etmek için bizimle çalışmayı seçti.

Proje Hakkında

Data Expert firması, insan kaynakları sisteminde gelişmiş metodolojiler kullanmayı seven bir markadır. Kendilerine has yöntemlerle başarılı işler çıkarmasına rağmen, zamandan ve efordan kazandıracak yeni nesil uygulamalarla rakiplerinden bir adım önde olmak istemiştir. 

PeraNet’e başvurduktan çok kısa bir süre sonra ihtiyaçlarını belirledik ve onları proje yönetimlerinde daha seri aksiyon almalarını sağlayacak olan Zoho Recruit ile tanıştırdık. Zoho Recruit, şirketlerin mevcut insan kaynakları yönetimi sürecinde yeni nesil ajans deneyimi kazandıran çok fonksiyonlu işlevsel bir veri tabanıdır. Klasik yöntemler kullanan organizasyonlar ilanlarını, adaylarını, yazışmalarını, mülakat raporlarını ve diğer bilgilerini ayrı ayrı programlar üzerinden takip etmek zorundayken, Zoho Recruit kullanan organizasyonlar tüm bu fonksiyonları tek bir programdan yönetebilir. 

Data Expert’in tüm bu fonksiyonlara ek olarak kullandığı bir müşteri portföyü ve yönetimi de bulunuyor. Müşterilerden gelen taleplere uygun adayların bulunması, değerlendirilmesi, iletişim süreci, sözlü veya yazılı mülakatların içeriği – sonucu gibi çok çeşitli veriyi takip etmek zorundalar. Zamanın en önemli ve popüler insan kaynağı platformu olan LinkedIn, şirketlerin aday takibi yapmalarını zorlaştırıyor. Bu soruna Zoho Recruit ile çözüm sunan PeraNet, teknolojiyi sonuna kadar kullanmak isteyen yöneticilere nefes aldırırken firmalara da ivme kazandırıyor. 

Data Expert Zoho Recruit’i kullanarak yeni ilanlar hazırlıyor, paylaşıyor, gerektiğinde güncelleme yapıyor, aday bulununca otomatik olarak yayından kaldırabiliyor fakat arşivde yedek tutabiliyor. Kendi belirlediği özelliklere göre CV havuzu oluşturabiliyor, ilgili işler için ilgili adayları otomatik olarak eşleştiriyor. Dilerse, işin niteliğine göre çeşitli kategorilerde (normal, iç ya da dış) mülakat gibi etkileşimli organizasyonlar yapabiliyor. Hangi adaylara hangi tekliflerin iletildiği, kaç teklif yapıldığı gibi bilgiler kaydediliyor. Recruit sistemine entegre edilen müşterilerin bilgileri ve e-posta servisi de tek bir havuzda toplanıyor. Müşterilerle ve adaylarla yapılan tüm yazışmalar, ilgili modülde arşivleniyor. LinkedIn Match entegrasyonu sayesinde adayların LinkedIn profilleri havuzdaki aday kartları ile otomatik olarak eşleştiriliyor. 

Firma, her zamankinden çok daha kapsamlı bir raporlama sistemi kullanmaya başladı. Gelişmiş raporlarda hangi sektörlerden, hangi departmanlardan, hangi branşlarda, hangi aşamalarda kaç aday olduğu gibi birçok bilgi sistem üzerinden ölçülebiliyor. Adayların ilk başvuru ile son mülakat arasında yapılan tüm görüşmeleri, aşamaları, sonucu gibi süreç yönetimi hızlı şekilde kontrol edilebiliyor. Aynı adayın birden fazla iş ilanıyla entegrasyonu sağlanabiliyor. ‘İşe Alım Hattı’ olarak işleyen sistemde CV gibi temel dökümanlardan adayların beklenti notlarına kadar her detay bulunuyor. İşe alım süreci tamamlandığı zaman ilgili modüller adaylara kapanıyor fakat şirket çalışanları için aktif kalıyor. 

Data Expert uzmanlarına verdiğimiz Zoho Recruit eğitimi sonunda farklı platformlardan alınan CV verilerinin tek bir havuzda toplanması, başvuru sürecinin yönetilmesi, ilgili ilanlarla otomatik eşleştirilmesi, yazışma kayıtlarının tutulması, takip edilmesi ve değerlendirilmesi sağlandı. Yeni ilan oluşturulması, ilanlar üzerinde değişiklik yapılması, süresi dolan ilanların otomatik olarak yayından kaldırılması, ihtiyaca göre ilanlara soru – cevap modülü eklenebilmesi ve mülakat taleplerinin detaylı şekilde işlenebilmesi için kolaylık getirildi. Tüm müşteri kartlarının toplanması, taleplerin iletilmesi, değerlendirilmesi ve yazışma süreçlerinin arşivlenmesi için ortak havuz geliştirildi. Hangi adayla, hangi müşteriyle, hangi ilanla ilgili yazışma yapılıyorsa, ilgili kısımda depolanması gerçekleşti.

Siz de bir insan kaynakları şirketi yönetiyorsanız, aradığınız nitelikte adayları kolayca bulmak, hızlı şekilde iletişim kurmak, müşterilerinize kısa sürede hizmet vermek için Zoho Recruit uygulamasından faydalanabilirsiniz. Zoho Recruit kullanarak özel CV şablonları oluşturabilir, iç departmanları eş zamanlı koordine edebilir, aday ayrıntılarını arka plan taramasıyla seri şekilde kontrol ederek bilinçli seçimler yapabilirsiniz. İşe alım süreçlerini Zoho Recruit ile optimize ederek tek platform üzerinden zahmetsizce yönetebilir, çalışanlarınızın performansını artırırken markanızın prestijini yükseltebilirsiniz. 

Satış ve Operasyon Süreçlerinizi Otomasyona Kavuşturun !