whatsapp güvenlik

Whatsapp Ödemeler Özelliği’yle Güvenilirlik İçin Sağlam Adımlar!

whatsapp güvenlik

Whatsapp Ödemeler Özelliği’nin Türkiye’ye geldiğini daha önceki yazımızda belirtmiştik. Bugün ise bu özelliğin kullanılmasının küçük ve orta çaplı firmaların güvenilirliklerine etkilerini inceleyeceğiz. İlgileniyorsanız, yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Bildiğiniz üzere, sosyal medyanın hız kazandığı günümüzde, internette faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin sayısında ve aktivitelerinde artış yaşanmakta. Ancak bu firmaların büyümelerinin önünde bazı engeller mevcut. Bunlardan biri bu tarz işletmelerden alışveriş yaparken müşterilerin kafasındaki güvenli ödemeye ve alışverişe dair soru işaretleri bulunması… Bu, internet üzerinden satış yapan küçük ve orta ölçekli firmaların dikkate alması gereken öncelikli konulardan biri. Biz Peranet olarak, Whatsapp Ödemeler özelliğinin bu sorunu çözebileceğine ve hem müşteriler hem firmalar için büyük avantajlar barındırdığına inanıyoruz. 

Müşterilerin Açısından Whatsapp Ödemeler Özelliği

Whatsapp’tan ödeme yapmanın müşteriler için güvenli olduğunu düşünmemiz için birkaç sebep var. Böyle düşünmede birinci sebebimiz, Whatsapp üzerinden ödeme işlemlerinin köklü ve itibarlı bir firma olan Mastercard’ın dijital ödeme çözümü Masterpass tarafından desteklenmesi. 

İkinci sebep işlemin devamıyla alakalı. Müşteriler alışveriş yaparken, kart bilgileri bir kereye mahsus olarak cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifreyle kaydediliyor. İşlem esnasında tek kullanımlık şifre kullanılması, kart ve banka numaralarının Whatsapp sistemindeki güvenli bir ağda şifrelenmiş olarak saklanması da bizce müşterilerin alışveriş yaparken çekince duymaması için bir diğer sebep.

İşletmeler Açısından Whatsapp Ödemeler Özelliği 

Bir önceki paragraflarda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı, küçük ve orta ölçekli işletmeler, alışveriş yaparken güvenliğinden emin olan müşterilerle birlikte, firma güvenilirliği gibi önemli bir konuda Whatsapp Ödemeler Özelliği’yle sağlam adımlar atmış olacaklar. Bununla birlikte, büyümekte olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin kamusal alanda daha çok itibar kazanmasını ve ödeme işlemlerinin kolaylaşması sebebiyle de satışlarını arttırmasını öngörüyoruz.

Ödemeler Özelliği’ni Freshchat’e Taşımak

Bunun dışında şirket çalışanları için, Mindbehind botunun Freshchat’e bağlanabilmesi de dikkate değer bir konu. Bu sayede, Freshchat üzerinden Mindbehind’la Whatsapp için chatbot’lar yaratabilir ve ödeme özelliğini Freshchat üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Freshchat – Mindbehind işbirliği, diğer Whatsapp özelliklerinin olduğu kadar ödemeler özelliğinin de daha kolay gerçekleşmesini mümkün kılıyor.

Genel olarak baktığımızda, Whatsapp Ödemeler Özelliği’nin hem işletmeler hem müşteriler için birçok avantaja sahip olduğunu görmekteyiz. Umarız daha çok işletme daha güvenilir bir profil çizmek amacıyla bu özelliği kullanabileceğinin farkına varır ve de daha fazla son kullanıcı bu eşsiz özelliği deneyimleyebilir. Ek olarak eğer bu yazıyı okuduktan sonra sizin de bu özellikle ilgili sorularınız ve merak ettikleriniz varsa, buradan uzmanlarımıza danışabileceğinizi bildirmek isteriz.

  • peranet
  • Zoho
  • Gsuite
  • Danışmanlık
  • CE
  • CX
  • CRM
  • CS