Müşteri : Mars Investment

Tarih: 2021

Hizmetler

 • Fresh Works desteğimizi sunduğumuz firmanın WhatsApp entegrasyonunu gerçekleştirdik.
 • Müşteri datasının Zoho CRM üzerinden tutulabilmesini sağladık.
 • Visit modülümüzü devreye alarak müşterilerin hangi kanal üzerinden firmaya başvurduğunu kayıt altına aldık.
 • Ajans, kontak ve satış bilgilerinin düzenli biçimde depolanması için desteğimizi sunduk.
 • Zoho Analytics ve Zoho Reports ile firmanın detaylı analiz ve raporlama sistemine erişebilmesine yardımcı olduk.
 • Apartment modülünü devreye aldık.
 • Zoho Campaign uygulamasıyla müşterilere özel kampanyaların otomatik olarak düzenlenebilmesini sağladık.
 • Güvenli ve büyük bir depolama alanı için firmayı Zoho Work Drive hizmetimizle buluşturduk.

Website: marsinvestment.com.tr

Durum Tespiti

 • WhatsApp üzerinden firmaya başvuranlar müşteri portföyüne manuel olarak kayıt ediliyor.
 • Emlak ajanları üzerinden yönlendirilen yabancı müşteriler klasik data üzerinde toplanıyor.
 • Satış işlemleriyle ilgili bilgiler yeteri kadar düzenli tutulamıyor.
 • Müşteri potansiyeli, satış işlemleri gibi bilgilerle ilgili analiz ve raporlar uzun ve zahmetli adımlarla oluşturuluyor.

Entegrasyonlar

 • Freshworks ile WhatsApp entegrasyonunu gerçekleştirdik.
 • Zoho CRM entegrasyonu ile ajans ve müşteri kayıtları, raporlamalar, çalışma ve depolama alanlarının optimize edilmesi konusunda desteğimizi sunduk.

Firma Hakkında

Mars Investment kurulduğu günden bu yana, gayrimenkul ve yatırım yönetimiyle ilgili faaliyette bulunur. Konut satışı alanında pek çok özgün ve modern yönteme imza atmıştır. Firma sadece Türkiye’de değil; Dubai, ABD ve İngiltere’de de irtibat ofislerine sahiptir. Mars Investment, emlak satışı konusundaki deneyimlerini uluslararası mecraya da başarılı bir biçimde taşır. Mars Investment, geliştirdiği yöntemlerle, projelerini alıcılara kısa sürede teslim etmek için zaman harcayan müteahhitlere, inşaat şirketlerine, kaliteli projelerin içinde yer alarak sektördeki yerini sağlamlaştırmak isteyen emlak ofislerine, kaynaklarını en iyi biçimde değerlendirmek isteyen yatırımcılara yol gösterici ve destekleyici bir rol üstlenir. Yenilikçi ve güvenilir yol haritaları sunarak yatırım sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırır. Müşteri ilişkilerini verimli bir biçimde yönetmek isteyen firma bizden çözüm desteği talebinde bulundu.

Proje Hakkında

Bize başvuran her firmanın kendine özgü bir yapısı ve farklı faaliyet alanları olduğunu biliyoruz. Bundan yola çıkarak müşterilerimize işlerini kolaylaştırıp verimliliklerini artıracak çözümler sunuyoruz. Mars Investment ulusal ve uluslararası emlak piyasasında başarılı işlere imza atan bir firmadır. Mars Investment’i Fresh Works ve Zoho olmak üzere iki destek çalışmamızla tanıştırdık. Freshworks ile WhatsApp uygulamasını entegre ederek başvuran müşterilerin tek bir ekrana düşmesini sağladık. Bu düzenleme firmaya müşteri yönetimiyle ilgili kolaylık sağladı. Bu uygulama Zoho CRM ile de uyumlu biçimde çalışmaktadır. Başvuran müşteriler Freshworks ekranına olduğu gibi Zoho CRM uygulaması üzerinde de kolaylıkla kayıt edilebiliyor. Firma, hem ulusal hem de uluslararası emlak ajanslarıyla işbirliği yapıyor. Ajanslardan yönlendirilen müşterilerin Zoho CRM uygulaması üzerinde kayıt altına alınarak ilgili işlemlemlerinin kolayca kontrol edilebilmesini düzenledik. Bu uygulama sayesinde müşterinin hangi ülkeden olduğu, satış imzaları, komisyon oranı, hangi gayrimenkulün hangi amaçla aldığı gibi bilgileri listeleme imkanı yakalandı.

Firmanın Zoho CRM ana sayfasında bir paneli bulunuyor. Firma bu panel üzerinden hangi ajansın kaç müşteriyi hangi zaman diliminde yönlendirdiği gibi bilgilere erişebiliyor. Mars Investment’in müşteri portföyü ve satış işlemleri gibi konuda doğru analizlere ve raporlama sistemine ihtiyacı vardı. Zoho Analytics ve Zoho Reports ile bu ihtiyaca en uygun çözümü verdik. Bu çözümlerimiz sayesinde firma ayrıca hangi projede ne kadar satış yapıldığını, ziyaretçilerin geri dönüş oranlarını görebilme imkanı yakaladı. Firmanın elindeki stok durumunu ve daire fiyatlarını kolayca kontrol edebilmesi için Apartment modülümüzü devreye aldık. Firmaya başvuran fakat herhangi bir projeyi satın almayan müşterilerine özel mail kampanyası yürütebilecekleri Zoho Campaign uygulamamızı sunduk. Bu uygulamayla önceki yıllarda kaç müşterinin firmaya başvurduğu, kaçına satış yapıldığı gibi bilgiler daha kolay ulaşılabilir oldu. Bu bilgiler üzerinden düzenlenen kampanyalar mail yoluyla müşterilere iletiliyor. Kampanyanın kaç müşteriye ulaştığı, kaç müşterinin maili açtığı,  kaçının dönüş yaptığı gibi bilgiler de uygulama üzerinden takip edilebiliyor. Geniş bir müşteri ve proje portföyüne sahip olan firmanın güvenilir bir depolama ihtiyacı bulunuyordu. Bu ihtiyacı karşılamak için firmaya Zoho Work Drive uygulamamızı kurduk. Siz de firmanızdaki işlemlerin belli bir düzen içinde kaliteli bir biçimde yürütülmesini isterseniz çözüm önerilerimizden ve destek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. 

Satış ve Operasyon Süreçlerinizi Otomasyona Kavuşturun !