Müşteri : Novakim

Tarih: 2019

Hizmetler: Çalışma Ortamının Dijitalleştirilmesi

Website: novakim.com

Durum Tespiti

 • Çalışanlar ofis dışında maillere ulaşamıyordu.
 • Kurumsal e-mail altyapısında sorunlar yaşanıyordu.
 • Dokümanların bulunduğu sunuculara erişimin kolay olmaması sebebiyle iş akışının yavaşlaması .
 • Çalışılan proje üzerinde anlık veri aktarımı yapılamaması.
 • Eski e-postaların depolanmaması ve geriye dönük olanların aratılamaması

  ofis dışından e-postalara erişimin olmaması.

Geliştirmeler

 • G SUİTE ile hem ofis içinde hem de ofis dışında birden çok kullanıcı maillere erişim sağladı ve kullanıcılar aynı döküman üzerinde eş zamanlı olarak çalışabildi.
 • Yaşanan altyapı sorunları çözüldü ve mevcut sistem bulut tabanlı sisteme entegre edilerek zaman kazandırıldı.
 • G SUİTE ile Google Drive’a erişim sağlandı ve yaşanılan bağlantı sorunlarına hızlı çözümler bulundu.
 • Veri aktarımı konusunda yaşanan problemler giderildi.
 • Eski E-Mail ve çalışmaların hepsini G-suite’de topladık ve ulaşılması daha kolay bir veri havuzu oluşturuldu.

Favori Özellikler

 • E-postalara mobilden erişebilme
 • Kolay veri taşıma
 • Yönetici panelinde şifre sıfırlayabilme

Firma Hakkında

Novakim kaliteli, etkili ve güvenilir ürünleri ile veteriner hekimlere ve hayvan sağlığı sektörüne en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktatır. Avrupa’da sektöründe lider birçok tanınmış şirketin de distribütörü olarak, hayvan sağlıgı için ilaç, dezenfektan ve beslenme ürünlerini pazara sunmaktatır.

Novakim’in bu konudaki başlıca tedarikçileri Vetoquinol (Fransa), Lucta (İspanya), Agrimin (İngiltere) ve Cid Lines (Belçika)’dır. Tedarikçi firma ürünleri arasında seçim yaparken yenilikçi, benzersiz, güvenilir, orijinal ve faydalı ürünleri seçmeye özen göstererek, ortaklarımız olarak gördğümüz müşterilerimizin ihtiyaçlarını optimum şekilde karşılamaya çalışır.

Amacları veteriner hekimlere ihtiyaç duydukları ürünleri, pazarda rekabet edebilecek avantajları ile birlikte hızlı ve etkili bir şekilde sunmaktır. Çözüm üretmeyi şirket politikası olarak benimseyen ekibi, müşterilerileriyle yakın temas halindedir ve bölgesel ihtiyaçları da karşılayacak ürünleri pazara sunmaktadır.

Proje Hakkında

Novakim’in büyük bir kadrosunun olmasından dolayı yaptığı pazarlama ve diğer çalışmalarında çalışanlar arasında e-mail sıklıkla kullanılıyor. PeraNet  olarak biz bu alanda G Suite’den destek aldık. G Suite’in Bulut  tabanlı olması nedeniyle doküman paylaşımı hakkında son derece esnek seçenekler sunar. Paylaşılan bir doküman üzerinde kaç kişi çalışıyor olursa olsun, aslında herkes aynı doküman üzerindedir. bu sayede Novakim dışardan çalışma esnekleğine kavuştuğu gibi aynı anda dokümanlar üzerinde çalışma esnekliğine de kavuştu.

Bir diğer konu da geriye dönük maillere ulaşılırken sorunlar çıkıyor ve işler olması gerekenden daha fazla vakit alıyordu. PeraNet ekibi olarak eski verileri G Suite’e taşıdık ve iş akışını hızlandırmak adına veri aktarımı konusunda yaşanılan problemlere çözümler ürettik.

Özet olarak; google güvencesiyle, Novakim epostalarını profesyonel bir altyapıya kavuşturup , eski verileri de yeni sisteme taşıyarak kullanıcıların ulaşması sağladık. Böylece kullanıcılar istedikleri her yerden emaillerine ve dokümanlarına ulaşabilir hale geldiler.

Eğer sizde GSuite ile e-postalarınızı Google’a emanet etmek isterseniz ücretsiz kayıt olabilir ve denemeye başlayabilirsiniz.

Satış ve Operasyon Süreçlerinizi Otomasyona Kavuşturun !