Yılbaşı E-posta Kampanyaları

YILBAŞI GİBİ YOĞUN DÖNEMLERDE E-POSTA GÖNDERİMİ YAPARKEN İŞİNİZE YARAYACAK İPUÇLARI

Yıl sonu-yılbaşı alışveriş kültüründe yılın en yoğun dönemlerindendir. Bu özel dönemde daha fazla satış yapmanıza yönelik, müşteri adaylarınızın e-posta kutularında fark edilmeniz ve iletilerinizin okunmasına yardımcı olacak bir takım öneriler hazırladık:

Erken Planlama

Geç kalınmış veya son dakikaya bırakılmış bir kampanya beklenmeyen başarısızlıklara sebep olabilir. E-postalarınızın hedef kitlenize ulaşma oranlarını yükseltmek için geç kalmadan planlamanızı yapın. Bu sayede aceleye gelmiş işlerde rastlanabilecek eksiklikler ve hatalardan da kurtulmuş olursunuz.

Araştırma

E-posta kampanyaları için araştırma yapmak yeni fikirler bulmanızda yardımcı olacağı gibi başarı ile sonuçlanmış kampanyaları keşfetmenizi de sağlar. Bunun yanında hedef kitlenizi araştırmayı da ihmal etmeyin. Bu sayede ilgi duydukları konuları keşfederek ne tür bir kampanyadan hoşlanacakları, nasıl tasarımların dikkatlerini çekeceği gibi konularda bilgi toplayarak daha isabetli öngörülerle başarı oranı yüksek e-posta kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

Kişiselleştirme

İçerik olarak iyileştirme ile birlikte kişiselleştirmeyi unutmayın. Kişiye özel e-postalar daha az spam gibi gözükeceği için açılma oranlarınızı yükseltecektir. Bunun için gönderinizin konu ve içeriğinde isimin geçmesine özen gösterin. Bilinen bir yöntem olarak kişiye özel alışveriş önerileri ile oluşturacağınız bir içerikle kişiselleştirme yapabilirsiniz.

Hedef Kitle Segmentasyonu

Segmentasyon, birbiriyle daha çok ilişkili grupları ortak bir paydada buluşturacağınız için kampanyanızın etkisini artırır. Örneğin yılbaşında erkek kullanıcılara, kadınlar için hediye önerileri; kadınlara ise erkekler için hediye önerileri sunmak daha çok reaksiyon almanızı sağlar. Lokasyon, yaş grubu gibi herhangi bir şekilde yapacağınız segmentasyon kampanyanızın verimini artıracaktır.

Sepetteki Ürünlerin Analizi

Geçmişte alışveriş yapmayı düşünmüş fakat herhangi bir sebepten dolayı vazgeçen müşterilerinizi tekrar kazanmanın en iyi yolu onlara yarım kalmış alışverişlerini hatırlatmaktır. Elinizde buna benzer bir bilgi var ise “Alışveriş sepetiniz sizi bekliyor” temalı bir e-posta, müşteri adaylarınızı size tekrar kazandırabilir.

Süreli Promosyonlar

Özellikle belirli bir zaman aralığı için kurgulanmış indirim veya diğer türlü promosyonlar herkesin ilgisini çeker. “2 gün boyunca ücretsiz kargo” veya “Hafta sonuna özel %15 indirim” gibi kampanyalar müşteri adaylarınızın ilgisini her zaman çekecektir.

Konu ile ilgili uzman bir ekipten yardım alarak kampanyalarınızın verimliliğini artırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.