whatsapp

Whatsapp Ödemeler Özelliği, İşletmelere Çevrimiçi Satışlarda Yeni Bir Soluk Getiriyor

mindbehind whatsapp ödeme

15 Haziran 2020’de ilk olarak Brezilya’daki bankalar için başlatılan Whatsapp üzerinden işletmelere ödeme yapılması uygulaması dijital dünyada da varolması zorunlu hale gelmiş bütün işletmelere yeni bir soluk getirdi. Büyük Brezilyalı bankaların kullanmaya başladığı Whatsapp Ödemeler Özelliği, yerel işletmelerle Whatsapp üzerinden mesajlaşırken, Whatsapp uygulamasından çıkmadan sipariş verip ödeme yapabilmenize olanak tanıyor. Ayrıca bu uygulamayla, borcunuz olan arkadaşınıza veya nakit yollamak isteyeceğiniz herhangi birine Whatsapp üzerinden kolayca para yollayabilirsiniz.

22 Mayıs 2020’de ise Whatsapp üzerinden ödeme yapma özelliğinin Türkiye’deki ilk örneklerinden biri, bizim de işbirliği içinde olduğumuz yerli Chatbot girişimi MindBehind’ın öncülüğünde gerçekleşti. 

whatsapp

Bu uygulamayla birlikte, Türk müşterilere işbirliği yapılan bankaların dijital ödeme çözümü sayesinde tek tıkla, hızlı ve güvenli bir şekilde Whatsapp üzerinden online alışverişi deneme imkanı sunuldu. Tek tıkla bu alışverişi yapabilmeniz için şartlar; alışveriş yapılan işletmenin söz konusu bankaların üyesi olması ve halihazırda MindBehind platformunu kullanıyor olması. Bu şartlar sağlandıktan sonra işletme ve müşteriler Whatsapp üzerinden ödeme özelliğine erişebilirler.

 

Artık Facebook bünyesinde olan Whatsapp’ın Ödemeler Özelliği’nin duyurusu resmi olarak yapılırken şu önemli özelliğin de altı çizilmişti: “WhatsApp üzerinden para yollamak ya da ödeme yapmak kullanıcı için ücretsiz olacak. İşletme tarafı ise, müşterilerinin ödemesi üzerinden, halen de kredi kartı ödemelerinde olduğu gibi bir işlem ücreti ödeyecek” Buradan uygulamanın müşteriler için bedelsiz, işletmeler içinse belli bir ücrete tabi olacağını anlıyoruz. 

Uygulama artık Türkiye’ye de geldiğine göre, müşteriler için tek tıkla alışveriş keyfini yaşamak, işletmelere ise alışveriş ve ödemelere hız kazandıracak bu dijital devrimin tadını çıkarmak kalıyor. Eğer siz de Whatsapp’ın yeni uygulamalarından haberdar olmak isterseniz, buradan uzmanlarımıza danışıp bilgi alabilirsiniz.

  • peranet
  • Zoho
  • Gsuite
  • Danışmanlık
  • CE
  • CX
  • CRM
  • CS