Etkili Bir Müşteri Adayı Edinme Yöntemi

 

E-POSTA ADRESLERİNİ TOPLAMA:

Gün içinde ürün veya hizmetlerinizi merak edip sitenizi ziyaret eden fakat iletişime geçmeden terk eden ziyaretçileriniz olabilir. Ürün/hizmetlerinize ilgi duyan kişilerle iletişiminizi güçlendirmek ve ilgilerini sıcak tutarak onları müşteri olarak kazanabilmek için kullanabileceğiniz en etkili yöntemden biri e-posta pazarlamadır.
Ziyaretçilerinizi tekrar siteye çekmek ve müşteriniz olarak görmek istiyorsanız, e-posta bültenleriyle sunduğunuz değerleri belirli periyotlarla onlara hatırlatmanız ve size olan ilgilerini artırmanız gerekir.
Yeni gelen ziyaretçiler için pop-up e-posta kayıt formları oluşturarak izinli olarak adreslerini alabilirsiniz. Kayıt olmaları için ilk alışverişte indirim, hediye vb. avantajlarla kayıt olmaları için teşvik ederseniz, kayıt olma ihtimalleri yükselir. Kayıt alırken daha fazla bilgi toplamak isterseniz form oluşturmak için üçüncü parti siteleri de kullanabilirsiniz.

HOŞ GELDİNİZ SERİSİ:

Kayıtları aldıktan sonra ikinci aşama olarak ilgiyi taze tutmak, markanızı tanıtmak ve kayıt olan kişileri tekrar kendinize çekmek için Hoş geldiniz bülteni gönderebilirsiniz.
Bir sonraki e-postada ise markanızın en önemli ürününü tanıtan ve iddialı olduğunuz ürünleri de içeren bir bülten göndermeniz yararınıza olacaktır.
Hoş geldiniz e-posta serisinin son basamağı için ise sosyal medya veya blog sayfanızda yer alan değerli bir içerik göndererek kaydolan kişilerin sizi diğer kanallardan da takip etmesini sağlayabilirsiniz.
Bu plan ortalama olarak tavsiye edilen bir plandır, her sektör, ürün veya müşteri listesine göre farklı bir plan yapılması gerektiğini unutmayın.
Daha sonraki aşamalar için markaya uygun bir stratejik planlama ile müşteri adaylarınızı kendinize bağlı tutmaya devam edebilirsiniz. Stratejik planlama hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.